ЦСКА мина леко през Черно море, нападател се отпуши с два гола | sportcafe.bg

ЦСКА мина леко през Черно море, нападател се отпуши с два гола

08.04.2017, 21:56 (обновена 08.04.2017, 22:23)
ЦСКА-София - Черно море 3:1

Каранга откри резултата и се обясни в любов на червените фенове

В мач от първи плейофен кръг на Първа лига ЦСКА-София победи Черно море с 3:1 на "Българска армия".

Това беше четвърти пореден успех за "армейците" срещу Черно море и този път изглеждаше, че той е дошъл по-лесно от обикновено.

Домакините можеха да отбележат още в първата си атака, но след това мачът се закучи в центъра на терена. В самия край на полувремето обаче ЦСКА нанесе двоен удар. Нападателят Фернандо Каранга вкара първия си гол с екипа на тима в 45-ата минута след подаване на Кирил Десподов - 1:0 за ЦСКА.

В продължението на първото полувреме самият Десподов се разписа с глава за 2:0 след центриране на Арсенио.

В 60-ата минута гостите останаха с човек по-малко на игрището - пререкание между Руи Педро и Траян Траянов накара българина да изблъска съперника си, за което Никола Попов го изгони. В 75-ата минута и домакините останаха с десет души заради втори жълт картон на Божидар Чорбаджийски.

Веднага след това Черно море намали преднината на ЦСКА и след дълго подаване зад отбраната Иван Коконов се разписа за 1:2. Подаването в атаката обаче беше към Марек Кузма, който беше зад защитата и явно страничният съдия прецени, че не трябва да вдига засада, тъй като словакът не игра с топката.

Три минути преди края Каранга реши всичко с втория си гол в мача, при който обаче се сблъска с вратаря на Черно море Михайлов и получи сериозна контузия, заради която излезе от игра. Първоначалните прогнози са за счупен крак на нападателя.

Oще: армейците  божидар чорбаджийски  българска армия  иван коконов  изгонени  кирил десподов  контузия  нападател  отпуши  пасивна засада  първа лига  траян траянов  фернандо каранга  цска  цска-софия  червен картон  черно море