Костов отново вкара, Левски с нова победа

Станислав Костов отбеляза четвъртото си попадение от началото на сезона Снимка: levski.bg
Станислав Костов отбеляза четвъртото си попадение от началото на сезона

Левски записа пета победа от началото на сезона след успех с 2:1 като гост на Етър пред пълния стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Желсон Кабрал откри резултата в 26-ата минута след грешка в изнасянето на топката от страна на домакините.

Точно преди почивката Станислав Костов удвои резултата, отбелязвайки четвъртия си гол от началото на кампанията.

В началото на второто полувреме двубоят бе прекратен за около 10 минути заради намалена видимост от димки и факли от гостуващата агитка.

В 63-тата Флоран Божач намали, но до края Етър не успя да стигне до нищо повече, въпреки че реферът Ивайло Стоянов даде 10 минути добавено време.

След победата „сините“ остават на върха в Първа лига, като след шест изиграни мача все още са непобедени и имат 16 точки, на четири точки пред втория ЦСКА-София, който е и с мач по-малко.

За Етър пък това е четвърта загуба. Тимът на Красимир Балъков има само четири точки и се намира на предпоследното 13-о място.