ЦСКА е само на точка от Лудогорец. Ще има ли късна драма за титлата?

ЦСКА преодоля трудно Берое и продължава да се надява на първо място два кръга преди края Снимка: LAP.bg

Борбата за титлата в Първа лига се завърза след вчерашните мачове на лидерите и ЦСКА се доближи само на една точка от първенеца Лудогорец.

"Червените" спечелиха трудно гостуването на Берое с 1:0 с гол на Тиаго Родригес в 16-ата минута и така се възползваха от равенството 1:1 между Лудогорец и Левски в Разград.

В дерби с три червени картона, шампионите и "сините" не излъчиха победител след голове на Козмин Моци в 50-ата минута от дузпа и на Живко Миланов в 72-ата.

Така Лудогорец събра 73 т., а ЦСКА е със 72. До края на първенството остават два кръга, като още в следващия „червените" гостуват на вечния си съперник Левски.

Мачът е във вторник от 18:00, а по същото време Лудогорец гостува на Ботев.

Последният кръг от плейофите на шампионата ще се изиграе в петък и в него претендентите за титлата имат две домакинства. ЦСКА посреща Ботев, а Лудогорец - Черно море, като двубоите започват от 20:00.