Ботев разби Берое в битката за Европа

Косоко откри резултата за Ботев с майсторски прехвърлящ удар Снимка: botevplovdiv.bg
Косоко откри резултата за Ботев с майсторски прехвърлящ удар

Ботев Пловдив победи категорично с 3:0 Берое в първи мач между двата отбора от плейофите за участие в Лига Европа. Макар че предстои реванш в Стара Загора, изходът от сблъсъка изглежда ясен.

"Канарчетата" почти сигурно ще отстранят старозагорци и ще се класират на финала в тези плейофи, където ще ги чака победителят от двубоя между Пирин и Верея.

Първият гол тази вечер на базата на Ботев в Коматево падна в 14-ата минута. Омар Косоко овладя една топка на границата на наказателното поле и с майсторски удар с левия крак прехвърли Перниш за 1:0.

Пет минути по-късно Ботев можеше да получи дузпа за игра с ръка на Пламен Тенев в наказателното, но Ангел Ангелов предпочете да не я отсъжда.

Точно преди края на първото полувреме Фернандо Виана вкара за 2:0, засичайки отблизо по малко случаен начин центриране отдясно - и даже останаха съмнения, че е играл с ръка.

В 81-ата минута Балтанов центрира на далечната греда и с удар от въздуха Антонио Вутов вкара третия гол за Ботев, с което не остави почти никакви шансове на Берое в реванша.