Лудогорец започна с победа над германци

Лудогорец победи в първата си контрола в Турция. Снимка: Sportal.bg
Лудогорец победи в първата си контрола в Турция.

Лудогорец спечели с 1:0 срещу втородивизионния германски Гройтер Фюрт в приятелска среща, играна в Белек (Турция). Това беше първа проверка за българския шампион по време на зимната подготовка. В началните минути на двубоя играта беше равностойна, но след средата на първото полувреме "зелените" от Разград пропуснаха да открият резултата.

Първо в 12-ата минута Вурц от германския отбор опита да изненада Иван Чворович с далечен удар, но вратарят изби в корнер. Десет минути по-късно Лудогорец отговори с шут на Марселиньо, който беше блокиран от защитата на Гройтер Фюрт.

В 27-ата минута Лудогорец имаше добра възможност да излезе напред в резултата, когато Марселиньо и Мисиджан се озоваха сами срещу вратаря. Бразилецът подаде на холандеца, който стреля към вратата, но стражът на германците изби топката в ъглов удар. През втората част на терена се появи изцяло нов състав на Лудогорец.

В 65-ата минута българският шампион достигна до победата с прецизен удар от фаул на Себастиан Ернандес. Нарушението в близост до наказателното поле, при което стана гола, беше извършено срещу Даниел Абало.

Около 20 минути преди края опасен удар на Вандерсон беше отразен от вратаря Хезъл. В 88-ата минута стражът Владислав Стоянов направи спасяване на удар от близка дистанция, при който можеше да се стигне до изравняване в резултата. На 20 януари Лудогорец ще срещне руския гранд Динамо Москва във втората си контролна среща за годината.