Новаците влязоха с равенства в „А” група

19.07.2015, 22:54 (обновена 19.07.2015, 23:03)
берое - монтана

Берое и Монтана направиха скучно нулево равенство в Стара Загора

Двата новака Пирин (Благоевград) и Монтана спечелиха по точка в първия кръг на „А” група.

Монтанци удържаха 0:0 срещу Берое в скучен мач на стадиона под „Аязмото” в Стара Загора и записаха първа точка в актива си.

Тимът на Петър Хубчев има по-важен мач в четвъртък, когато гостува на датския Брьондби във втория квалификационен кръг за влизане в групите на Лига Европа. Първият мач в Стара Загора завърши с минимална победа от 1:0 за датчаните.

„Орлетата” пък направиха 1:1 срещу Черно море у дома, като изпуснаха победата в заключителните секунди на срещата.

Мартин Тошев даде аванс на новаците в 55-ата минута, но Матиас Курьор в добавеното време спечели точката за „морето”.

Така, след изиграване на първите мачове от сезона, Славия и Литекс са с по три точки. Боев (Пд), Левски, Пирин (Бл), Черно море и Монтана са с по една, а Лудогорец и Локо (Пд) са с нулев точков актив.

Oще: а група  бг футбол  берое  ботев пловдив  левски  литекс  локомотив пловдив  лудогорец  мартин тошев  матиас курьор  монтана  пирин благоевград  славия  черно мрое