Лудогорец падна от Унион (Берлин)

Георги Дерменджиев едва ли е останал доволен от играта на Лудогорец срещу берлинския Унион

Шампионът на България Лудогорец загуби с 0:1 контролата си срещу Унион (Берлин). Мачът се игра в Испания, а голът за тима от Втора Бундеслига вкара Себастиан Полтер.

С оглед на играта на Лудогорец обаче треньорът на тима Георги Дерменджиев може да е доволен, че загуби този мач само с един гол разлика.

Попадението на Полтер падна в 14-аминута, когато той получи пас от Колер, който проби по дясното крило. Полтер отигра топката с отлично изпълнена задна ножица и вратарят на Лудогорец Аргелашки не реагира на удара му. Преди почивката Кишада изпусна хубаво положение за българския тим, след като стреля неточно, когато излезе сам срещу вратаря.

Дерменджиев използва напълно различен състав за второто полувреме, в който изпъкна Чворович - вратарят спаси опасен удар на Бранди, а Витиня получи червен картон, който подкоси играч на Унион, който излизаше сам срещу вратата. Заради договорката преди мача обаче Дерменджиев направи смяна и Лудогорец продължи с пълен състав, но така и не успя да създаде опасно положение пред вратата на Унион.