ЦСКА загуби първата си контрола в Гърция

ЦСКА загуби от гърци.

ЦСКА загуби с 0:1 от елитния гръцки отбор Шкода Ксанти в първата контрола от лагера в Гърция. Мачът се игра на стадиона на Ксанти, като ЦСКА бе равностоен през по-голямата част от мача.

Старши треньорът Христо Янев започна със следния състав: Стоян Колев, Кирил Динчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Петър Витанов, Борис Галчев, Самир Аясс, Момчил Цветанов, Александър Александров, Преслав Йорданов. "Червените" бяха близо до гол още в 5-а минута, но Самир Аясс не успя да реализира от удобна позиция.

В 38-а минута падна единственият гол в мача. Павол Фаркаш реализира с глава след центриране от ляво. В последните десетина минути ЦСКА можеше да изравни, но Йордан Йорданов пропусна. "Червените" имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферът подмина ситуацията.