ЦСКА се изравни с Левски след класика срещу Септември

Националният стадион остана празен по време на столичното дерби.

След разочарованието миналата седмица във вечното дерби, ЦСКА се върна на победния път в първенството след успех с 3:0 над Септември на националния стадион "Васил Левски".

Мачът бе изгледан от националния селекционер Петър Хубчев.

В 28-ата минута Септември претендираше за дузпа за нарушение срещу Байду, но реферът Георги Давидов остана безмълвен.

В 37-ата минута обаче съдията не се поколеба да отсъди дузпа в полза на ЦСКА. При безобидно центриране в наказателното поле Стоянов бутна в гърба Мауридес. Давидов моментално посочи бялата точка и потърпевшият реализира с шут в средата на вратата.

В 64-ата минута гостите вкараха втори гол. Резервата Али Соу пусна към Тиаго през краката на централните бранители на Септември и португалецът вкара с шут по земя от 16 метра в долния десен ъгъл.

В добавеното време Станислав Манолев фиксира крайното 0:3 от пряк свободен удар.

Така ЦСКА събра 25 точки, колкото има и лидерът Левски, но "сините" са с мач по-малко. В неделя те приемат Славия.