Левски не се даде на Лудогорец в дербито | sportcafe.bg

Левски не се даде на Лудогорец в дербито

12.05.2018, 19:34 (обновена 12.05.2018, 20:07)
Лудогорец - Левски 2:0 01.08.2015г.

Лудогорец свали темпото през второто полувреме и можеше даже да загуби мача, докато Левски се пребори за важна точка

Лудогорец и Левски завършиха 2:2 в Разград в дербито на кръга от плейофите на Първа лига.

В гостуването на шампионите на "Лудогорец Арена", Левски взе много важна точка в борбата за третото място и вече е на 3 т. пред четвъртия Берое.

"Орлите" отдавна са недостижими на върха и след последния съдийски сигнал започнаха празненствата по случай седмата си поредна титла.

Домакините започнаха по-добре и още при първата атака Аймен Белаид изчисти лошо топката и можеше да си вкара автогол, но уцели гредата.

В 4-ата минута Натанаел мина покрай Ивайло Найденов и беше препънат от Яблонски в наказателното поле, а Георги Кабаков веднага отсъди дузпа. Клаудиу Кешеру прати Митрев в другия ъгъл и от бялата точка откри резултата - 1:0.

В 23-ата минута Лудогорец трябваше да удвои преднината си. Митрев изпусна една лека топка, Кешеру я довкара във вратата, но съдиите си измислиха фаул срещу вратаря и неправилно отмениха попадението.

През второто полувреме Левски игра по-силно и в 65-ата минута Броун трябваше да спасява удар на Панайотов. Две минути по-късно реферът подмина чиста дузпа за Левски за нарушение на Саша срещу Иван Горанов.

Лудогорец продължи да играе лежерно и в 73-ата минута Левски изравни. Резервата Ривалдиньо комбинира с Обертан, а той асистира на Роман Прохазка, който засече отблизо във вратата за 1:1.

"Сините" опитаха да използват момента и да потърсят втори гол, но в 83-ата минута Аймен Белаид си отбеляза абсурден автогол с глава след плонж и Лудогорец отново излезе напред в резултата.

В 88-ата минута обаче Жерсон Кабрал се възползва от отлична асистенция на Паулиньо и с много хубав удар с левия крак фиксира крайното 2:2. Това беше негов първи гол с екипа на Левски.

Oще: автогол  аймен белаид  божидар митрев  габриел обертан  георги кабаков  дерби  дузпа  жерсон кабрал  клаудиу кешеру  левски  лудогорец  лудогорец арена  не се даде  орлите  паулиньо  разград  роман прохазка  сините  съдийски грешки