ЦСКА взе своето срещу Славия

"Червените" поведоха в 24 мин.

ЦСКА победи Славия с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа професионална лига, а трите точки за домакините донесе Тиаго Родригес.

В 24-ата минута домакините поведоха при първата си по-опасна ситуация. Антонис Стериакис спаси удар на Фернандо Каранга, но Тиаго Родригес отблизо беше оставен непокрит и лесно откри резултата.

Пет минути след това Николай Бодуров стреля с глава след изпълнение на корнер, Стериакис спаси, а при добавката Станислав Манолев стреля в аут.

В 37-ата минута Иван Минчев стреля от дистанция, но Витаутас Черниаускас спаси удара му.

През втората част темпото на игра спадна сериозно. В 50-ата минута Тиаго Родригес стреля, но топката не намери очертанията на вратата.

В 79-ата минута Станислав Манолев би с глава в аут след центриране от фаул. В последните десет минути Славия организира натиск към вратата на "червените", а последната смяна на Златомир Загорчич беше централният нападател Калоян Кръстев, заменил халфа Емил Мартинов.

В добавеното време Фернандо Каранга пропусна от няколко метра да вкара втори гол във вратата, пазена от Стериакис.

След този успех ЦСКА-София е на второ място в класирането с актив от 31 точки, докато Славия е на деветата позиция с 16 точки.