Локо Пд удари ЦСКА-София на "Армията"

Отборът на Йорданеску се срина пред празните трибуни на "Българска армия" и записа първа домакинска загуба за сезона

Пред празните трибуни на "Армията" ЦСКА загуби от Локомотив Пловдив с 0:1 и записа първо домакинско поражение в първенството.

"Армейците" изтърпяваха наказание заради изцепките на привържениците по трибуните на дербито с Левски. Локо Пд влезе по-добре в мача и вкара още в 10-ата минута, когато Дани Кики проби отдясно, финтира Рафа Перес, нагласи топката на левия си крак и със силен и точен шут по земя порази вратата на Китанов.

Две минути след това гостите можеха да вкарат отново при контраатака, но Камбуров не успя да намери вратата от 4-5 метра.

До края на полувремето ЦСКА изпусна доста шансове да изравни, създадени най-вече след центрирания и статични положения. Ел Харуби спаси удар на Диого Виана, а Преслав Йорданов на два пъти не успя да намери вратата с глава.

След почивката атаките на ЦСКА ставаха все по-безидейни, но домакините отново имаха достатъчно положения, като отново Ел Харуби на няколко пъти се намеси решително, а веднъж Кирил Котев изби от голлинията.

В крайна сметка ЦСКА така и не успя да вкара и вече изостава на 7 точки от лидера в класирането Лудогорец, който има и мач по-малко. В следващия кръг "червените" гостуват именно на "орлите".