Левски изненадващо елиминира Лудогорец

Левски отстрани Лудогорец на полуфиналите за Купата на България с 1:0 у дома

Подвизаващият се във втората шестица на А група Левски поднесе голямата изненада на полуфиналите за Купата на България, след като отстрани шампиона и носител на този трофей от миналия сезон Лудогорец.

„Сините" спечелиха с 1:0 пред пълните трибуни на „Георги Аспарухов", като голът падна в последните секунди на мача, вкаран от Антонио Аниете - топката стигна до испанеца, който беше в наказателното поле и той успя да изненада Владислав Стоянов с шут от малък ъгъл в далечния край на вратата.

Първият мач между двата тима завърши 0:0 и голът на Аниете детронира Лудогорец и класира Левски на финала. Там столичният клуб ще срещне Черно море. Варненският тим победи вчера Локомотив Пловдив с 3:2 и се класира на финала с общ резултат 8:3.

Мачът между Левски и Лудогорец се оказа равностоен - няколко положения за домакините в първия половин час, последвани от греда за шампионите в 27-ата минута, като ударът беше на Марселиньо, който се отърва от Борислав Стойчев и нахлу в наказателното поле на Левски. Това иззе инициативата от Левски и последваха няколко опасни атаки на Лудогорец като малко преди почивката Йоргачевич първо отби удар на Марселиньо, а при добавката Жуниор Кишада прати топката в тялото на вратаря.

В 44-ата минути Левски отново имаше шанс - Аниете събра защитниците на Лудогорец при себе си, след което подаде на Божидар Краев, който обаче не успя да уцели вратата.

В началото на второто полувреме играчите на Левски имаха два нови шанса за гол, но веднага след това почти успяха да си отбележат комичен автогол - Веселин Минев удари греда при опит да избие топката при корнер, а в 68-ата минута Марселиньо нямаше проблеми с бранителите на домакините, но Роман Прохаска покри центрирането му.

В 83-ата минута съдията отмени гол на Лудогорец - ударът беше на Марселиньо, но не беше признат заради нарушение срещу Бедоя. Последва още по-сериозен натиск от страна на гостите, но Аниете и Левски успяха да измъкнат победата в последната минута.