Лъвовете нямат спиране! Обърнахме Кипър и 3 от 3 за Хубчева България

Лъвовете нямат спиране! Обърнахме Кипър и 3 от 3 за Хубчева България Снимка: Getty Images

България записа трета поредна победа в Лигата на нациите, след като стигнахме до обрат от 0:1 до 2:1 срещу Кипър пред малко под 10 000 души на националния стадион „Васил Левски“ в София.

Тимът на Петър Хубчев бе по-класният и с изключение на някои грешки и епизодични опити за атаки на кипърците, двубоят мина под контрола на „трикольорите“.

Головете, с които бе постигнат обратът, пък бяха истински шедьоври.

Двубоят започна добре за възпитаниците на Петър Хубчев. Държахме повече топката, но трудно създавахме опасни положения пред кипърската врата.

И, така, вместо да водим, гостите откриха резултата точно преди почивката. Григоис Кастанос изведе Кипър напред в резултата, засичайки центриране на Авраам отляво, след като българската отбрана проспа едно дълго подаване.

Петър Хубчев обаче си бе свършил работата на почивката перфектно и още с подновяването на играта „лъвовете“ заиграха много по-атакуващо.

Секунди след първата ни по-опасна атака обаче за малко не изоставахме с 0:2. Кипър ни хвана на контра и Сотериу остана сам срещу Пламен Илиев, но стреля далеч над напречната греда.

Всичко започна да си идва на мястото в 59-ата минута. Кирил Десподов изравни, отбелязвайки един от най-красивите голове, вкарвани от националния ни отбор от дълго, дълго време. Тодор Неделев прати изключителен диагонален пас към дясното крило, там Страхил Попов с едно докосване центрира остро в наказателното поле, където топката бе засечена с глава от Десподов, който отблизо разстреля кипърския страж.

Секунди по-късно националите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на кипърски футболист, но съдията запази мълчание. Все пак, в 68-ата обратът бе факт, а голът за 2:1 бе дело на Тодор Неделев и бе поне толкова красив, колкото този на Десподов. Асистент отново бе Страхил Попов, а Неделев намери кълбото перфектно от воле и не остави никакви шансове на Панай.

Победата подсигури първото място на България в Трета група на Лига С. „Лъвовете“ с са с три от три и пълен актив от девет точки след победите над Словения и Норвегия. Норвежците са с шест, след като днес победиха с 1:0 Словения. Кипър има три, а Словения е на дъното без спечелена точка.

Следващият мач за националите ни е срещу Норвегия като гост във вторник.