Нов срам за Йорданеску и ЦСКА

Изтича ли времето на Йорданеску в ЦСКА?

ЦСКА-София отпадна още на 1/16-финалите на турнира за Купата на България след загуба с 1:2 като гост на втородивизионния Локомотив Сф. Така Едуард Йорданеску записа нов негативен резултат начело на "армейците".

Домакините откриха резултата още в 6-та минута. Първо Рафаел Перез сбърка една топка в центъра на терена, последва извеждащ пас на Бузукис и нова грешка на бранител на гостите - този път на Чорбаджийски, Димитър Георгиев изпревари "червения" капитан, излезе очи в очи с Китанов и майсторски го прехвърли за 1:0.

В 17-та минута домакините претендираха за дузпа. Богомил Христов финтира няколко пъти Кристиян Малинов в наказателното поле, футболистът на гостите фаулира своя съперник, който падна, но реферът Ангел Ангелов прецени, че нарушение няма и играта продължи.

Едва в 53-та минута ЦСКА създаде първата по-опасна ситуация пред вратата на Локомотив, но удар на Перез профуча покрай горния десен ъгъл на Любенов.

Минута по-късно гостите изравниха. Автор на попадението стана резервата Руи Педро, разписал се с хубав изстрел от 19-20 метра.

И когато гостите имаха известно превъзходство, в 71-та минута Локомотив организира брилянтна контраатака, при която Пеев изведе отлично Владислав Мисяк сам срещу вратаря, той шутира по земя в гредата. Топката стигна до юношата на ЦСКА Богомил Христов, който стреля леко, но отбеляза гола на победата под плонжа на Георги Китанов.