Литекс обърна Лудогорец, нелицензираните не се победиха | sportcafe.bg

Литекс обърна Лудогорец, нелицензираните не се победиха

23.05.2015, 20:03 (обновена 23.05.2015, 20:14)
лудогорец - цска 2-0, 16-08-14

Снимка: © Sportal.bg

ЦСКА отново остана без победа, а Лудогорец се изложи в предпоследния кръг от "А" група

ЦСКА успя да вкара гол във втори пореден мач, с който се спаси от загуба срещу Локомотив (София) в последните секунди.

Двата тима без лицензи завършиха 1:1 в 9-ия плейофен кръг от „А" група. По същото време Литекс обърна вече спечелилия титлата Лудогоец до 4:2, а Берое надделя над Ботев (Пд) с 2:1 като домакин и благодарение на два гола на Жуниор Мапуку се приближи максимално до сребърните медали в шампионата.

На стадиона в Надежда Локомотив откри резултата чрез Емил Гъргоров, който в 78-ата минута пое с пета центриране на Даниел Генов и отбеляза. Двайсетина минути по-рано нападателят на ЦСКА Стефан Николич получи червен картон, след като първо удари без топка Том, а после хвана Марко Рамджелович за гушата и реферът Георги Кабаков нямаше как да не го прати под душовете.

С човек по-малко ЦСКА показа характер и успя да стигне до изравнителен гол минута преди края, когато Маркиньос засече с глава центриране на Пламен Крачунов. Крачунов можеше да донесе и трите точки за „червените", но не беше точен с глава и така отборът записа 12-и пореден мач без победа.

На градския стадион в Ловеч имаше не по-малко драма, като Литекс удари греда още в 52-ата секунда срещу Лудогорец. До края на полувремето обаче шампионите поведоха с 2:0 след точна добавка на Върджил Мисиджан в 6-ата минута и попадение на Марселиньо точно преди почивката.

В началото на второто полувреме зрителите се насладиха на рядко виждана комична дузпа в полза на Литекс за несъществуващо нарушение на Георги Терзиев срещу Йонсен. Регула беше точен от бялата точка и върна Литекс в мача, а до края самият Бьорн Йонсен се развихри с хеттрик сред разсеяната защита на Лудогорец и груби грешки на вратаря Иван Чворович, и докара крайния резултат до 4:2 за домакините.

В класирането Лудогорец е недостижим с 62 т., а Берое и Литекс делят второто място с 57 и ще решат битката помежду си в последния кръг. Тогава футболистите на Петър Хубчев гостуват на Лудогорец, а ловчанлии - на ЦСКА. „Червените" са на пето място и кръг преди края нямат шанс за призовата тройка.

Oще: а група  берое  ботев  емил гъргоров  загуба  класиране  кръг  литекс  локомотив  локо сф  лудогорец  цска