Лудогорец победи Славия в доиграването и дръпна с 10 т. на Левски | sportcafe.bg

Лудогорец победи Славия в доиграването и дръпна с 10 т. на Левски

20.02.2017, 16:21 (обновена 20.02.2017, 16:37)
кишада гола срещу диначо загреб

Кишада вкара много красив гол, с който оформи победата с 2:0 на Лудогорец над Славия.

Сериозни полемики се разпалиха между лагерите на Славия и Лудогорец, след като мачът им от 20-ия кръг на Първа лига в неделя бе отложен заради силния снеговалеж в София.

Перфектно почистен стадион "Васил Левски" посрещна двата тима 24 часа по-късно и шампионите взеха своето - 3 точки след победа с 2:0.

Така авансът на разградчани пред втория Левски се увеличи на 10 пункта, тъй като "сините" започнаха пролетния дял с грешна стъпка и 0:1 в Благоевград срещу Пирин.

Георги Дерменджиев остави някои от най-големите си звезди на пейката, но след като Лудогорец не успяваше да открие резултата, пусна тежката артилерия в лицето на Джонатан Кафу и Марселиньо.

Постепенно шампионите заиграха по-добре и притиснаха съперника, което даде резултат в 67-та минута, когато Кешерю се възползва от центриране отляво на Вандерсон и с глава прехвърли Георги Петков, който само изгледа топката.

Десетина по-късно "орлите" решиха мача благодарение на Жуниор Кишада, чийто великолепен фалцов удар от дъгата на наказателното поле матира вратаря на столичани за втори път.

В четвъртък Лудогорец ще играе реванша с Копенхаген от Лига Европа и ще се опита да навакса изоставането от 1:2 в София.

Oще: жуниор кишада  клаудио кешерю  лудогорец  първа лига  славия  сняг  стадион васил левски