Лудогорец се утеши с четворка над Ботев Враца

Кешеру, който не успя да вземе участие срещу Цюрих, изригна в българското първенство с хеттрик Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец се утеши след загубата от Цюрих в Лига Европа и разби Ботев Враца с 4:1 в Първа лига.

С хеттрик на Клаудиу Кешеру шампионите спечелиха на стадион "Огоста" в Монтана и излязоха на първо място в класирането с точка пред ЦСКА-София и Левски. "Сините" обаче още не са изиграли своя мач от кръга срещу Славия.

Джоди Лукоки откри още в 10-ата минута при втория опит, след като първият му шут беше спасен от Костов. Десет минути по-късно Кешеру удвои, последваха и редица пропуски на играчите на Лудогорец.

Още преди края на полувремето румънецът оформи хеттрика си с две бързи попадения, които окончателно отказаха Ботев.

През втората част мачът се доиграваше, но в 53-ата минута Валери Домовчийски отбеляза почетното попадение за врачани.