Левски се справи с 10 от Берое

20.09.2015, 22:04 (обновена 20.09.2015, 22:07)
Левски - Берое 2:0

"Сините" се изкачиха до третата позиция, на три точки от лидерите Литекс и Лудогорец

Отборът на Левски записа четвърта победа в последния мач от деветия кръг на „А” група след успех с 2:0 над Берое на „Герена”.

Останалият в Левски Владимир Гаджев откри резултата в 25-ата минута след грешка в отбраната на старозагорци.

„Сините” имаха още добри положения за гол, но вкараха второто попадение едва в края на мача. След нова грешка на Берое, Прохазка изведе Бедоя, Макенджиев спаси удара му, но при добавката на Бедоя бе безпомощен.

„Зелените” останаха с човек по-малко, след като капитанът Иво Иванов в 73-тата минута получи втори жълт картон.

С победата, Левски се изкачи до третата позиция с 15 точки, на три от лидерите Литекс и Лудогорец. Берое остава пети с 14, на точка от „сините” и четвъртия Славия.

Oще: а група  бг футбол  благой макенджиев  владимир гаджев  иво иванов  левски  мигел бедоя  роман прохазка