Ботев отнесе Литекс и е първият полуфиналист за Купата | sportcafe.bg

Ботев отнесе Литекс и е първият полуфиналист за Купата

12.12.2017, 19:02 (обновена 12.12.2017, 19:28)
стивън петков, ботев

Стивън Петков вкара хеттрик в първия си мач като титуляр за Ботев

Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Купата на България.

"Канарчетата" отнесоха с 5:0 Литекс като домакини и продължават успешно защитата на трофея.

С хеттрик се отличи Стивън Петков, по едно попадение вкараха Фелипе Бризола и Тодор Неделев, който сложи точката с петия гол малко преди края. За Петков това беше първи мач като титуляр, след като досега 13 пъти влизаше в игра от скамейката и беше успял да вкара 6 гола.

Останалите 1/4-финали за Купата на България са през следващите дни. Утре играят Славия и Етър, в четвъртък ЦСКА-София приема Лудогорец, а в петък Левски гостува на Дунав.

Oще: 1/4-финал  ботев  ботев пловдив  защита на трофея  канарчетата  купа на българия  литекс  полуфиналист  стивън петков  титуляр  тодор неделев  фелипе бризола  хеттрик  четвъртфинали