Уверен Левски мина и през Локо Пд

08.11.2015, 18:19 (обновена 08.11.2015, 18:28)
левски

Левски води с 4 точки на върха пред Литекс.

Левски взе поредната си жертва в "А" група - 1:0 над Локомотив Пловдив на стадион "Георги Аспарухов". Така "сините" запазиха аванса си от 4 точки пред Литекс на върха в класирането.

Единственото попадение отбеляза Мигел Бедоя десетина минути преди края на двубоя. Резервата Мики Орачев стреля с глава, а испанецът бе безгрешен при добавката на празна врата. Домакините доминираха през целия двубой, но пропуски направиха Умар Диаби и Джереми де Ноойер. Локомотив създаде най-доброто си положение в 9-ата минута, но Стефан Велев не успя да преодолее Боян Йоргачевич.

Именно "смърфовете" са последният отбор, побеждавал Левски през сезона - 1:0 на 23 август в Пловдив. Оттогава тимът на Стойчо Стоев спазва шампионски график въпреки слабата резултатност - едва 17 попадения в 15 двубоя.

По-рано в неделя Берое разби с 3:1 Ботев в Пловдив и излезе на трета позиция за сметка на шампиона Лудогорец. Георги Андонов, Елиаш и Зехиров дадоха класически аванс на гостите в Битката за Тракия, а Божидар Васев вкара почетния гол за "жълто-черните". Така кризата в Ботев се задълбочи още повече, а треньорът Ермин Шиляк потърси вината в журналистите.

Oще: герена  левски  локомотив пловдив  мигел бедоя  стойчо стоев