Берое сломи Левски на "Герена"

01.04.2018, 18:21 (обновена 01.04.2018, 19:25)
Педро Еуженио

Педро Еуженио вкара в началото и можеше да отбележи поне още два гола

Берое шокира Левски и заслужено го победи с 2:1 на "Герена" в първи мач и за двата тима от плейофната фаза на Първа лига.

Домакините допуснаха голове в началото на двете полувремена, а във върха на безсилието си пропуснаха и дузпа точно преди почивката.

Наставникът на "сините" Делио Роси за пръв път беше заложил на Станислав Костов и Сержиу Буш заедно в нападението, но двамата не показаха синхрон, а отборът отстъпваше на Берое от самото начало на мача.

Още в 3-ата минута Берое вече водеше. Педро Еуженио овладя дълга топка пред очите на Ейолфсон и с майсторски удар прехвърли зле излезлия Божидар Митрев - 1:0.

Гостите продължиха с добрите атаки и в 11-ата минута отново Еуженио можеше да се разпише, но ударът му от фаул срещна гредата. Левски не успяваше да създаде нито едно положение, а в 39-ата минута възможност се откри отново пред Еуженио, но той не успя да уцели вратата при изстрел с глава отблизо.

В края на полувремето Левски като от нищото получи дузпа за просване на Станислав Костов. Прохазка обаче стреля почти в центъра на вратата и улесни максимално вратаря Перниш, който спаси удара му.

Второто полувреме също започна идеално за Берое. След центриране от фаул Камен Хаджиев скочи най-високо и с глава разстреля Митрев за 2:0.

След това Левски успя да наложи натиск, но чисти положения пред Перниш отново липсваха. В 62-ата минута Жорди Гомес стреля по земя след грешка на Райнов, но на сантиметри встрани от вратата.

В 75-ата минута домакините се върнаха в мача. Влезлият от скамейката Станислав Иванов направи пробив отляво през Борислав Цонев и пусна по земя, а Сержиу Буш засече във вратата за 1:2.

Мачът стана двуостър и малко по-късно Паулиньо пропусна да изравни с опасен удар.

До края обаче "сините" нямаха сили за нищо повече и загубиха, с което завързаха борбата за третото място. Берое се доближи само на 2 т. от днешния си съперник, а Левски записва втора поредна загуба в първенството след тази от ЦСКА-София.

Oще: берое  божидар митрев  герена  делио роси  дузпа  душан перниш  камен хаджиев  класиране  левски  надиграни  педро еуженио  плейофна фаза  пропусната дузпа  първа лига  роман прохазка  сержиу буш  сините  сломи  станислав иванов  станислав костов  трето място