Лудогорец не се даде на третия в Русия

Кайсара влезе след почивката.

Лудогорец завърши 1:1 с третия в руската Висша лига Динамо (Москва) във втората си контрола на турска земя.

Старши треньорът на лудогорци Георги Дерменджиев започна с доста експериментален състав, като за второто полувреме остана влизането на звездите Жуниор Кайсара, Марселиньо и Върджил Мисиджан.

Но още в 3-та минута Лудогорец създаде първото голово положение след пробив и пас на Даниел Абало към Кишада, но нападателят пропусна.

След 15-та минута динамовци упражниха сериозен натиск и в 19-та минута Матийо Валбуена пропусна сам срещу Владо Стоянов.

В 34-та минута грешка на Барт позволи на Кевин Курани да открадне топката от Александър Барт, устреми се към вратата, но Козмин Моци повали германеца пред наказателното поле. Французинът Валбуена вкара красиво от свободния удар и изведе Динамо напред.

До края на първата част унгарецът Балаж Джуджак можеше да удвои, но вратарят Стоянов се намеси много добре. Веднага след началото на второто полувреме лудогорци взеха инициативата и в 54-та минута пропуснаха първата си добра възможност.

Жуниор Кайсара проби и подаде към Ешпиньо, който върна на чисто към Мисиджан, но ударът на холандеца от 10 метра се спря в тялото на руски бранител.

Само четири минути по-късно все пак топката влезе в мрежата на Габулов след комбинация на Кайсара и Марселиньо. До края на мача българските футболисти имаха още две възможности за гол, които пропуснаха.