Левски сломи Ботев с два късни гола

Заслужена победа за "сините" Снимка: LAP.bg
Заслужена победа за "сините"

Левски победи Ботев Пловдив с 3:1 в Коматево. Почти до края резултатът вървеше 1:1, но „сините“ стигнаха до трите точки, благодарение на голове в последните пет минути.

Това бе първи мач на Левски под ръководството на Георги Тодоров и след раздялата с Георги Дерменджиев.

„Сините“ получиха дузпа още в 20-ата минута, след като Кристиян Добрев събори Живко Миланов, който го изпревари за една топка в наказателното поле. Станислав Костов пък се разписа от бялата точка. Кайзер хвана ъгъла и дори стигна до топката, но тя мина под плонжа му и след рикошет в страничната греда влезе в мрежата му.

След няколко опасни ситуации и пред двете врати Тодор Неделев изравни след превъзходна солова акция през центъра и след рикошет в крака на Нуно Рейш топката прелетя над плонжа на Николай Михайлов.

В края гостите натиснаха и заслужено стигнаха до победата. Първо, Станислав Иванов отбеляза за 2:1 в 87-ата минута след прекрасно извеждащо подаване на Тиам.

Три по-късно Паулиньо размина трима играчи на Ботев, излезе очи в очи с Кайзер, но вместо да стреля, пусна топката към резервата Валери Божинов, който оформи крайното 3:1 на празна врата.