Левски почете Гунди с паметен обрат срещу Ботев

04.05.2018, 21:44 (обновена 04.05.2018, 22:14)
Левски - Ботев 3:2

Паулиньо влезе на полувремето и стана герой на мача

Левски осъществи впечатляващ обрат срещу Ботев на "Герена" в мач от плейофната шестица на Първа лига.

"Сините" губеха с 0:2 на полувремето, но спечелиха с 3:2, и то навръх 75-годишнината на легендата Георги Аспарухов-Гунди. Мачът мина под знака на празненствата по случай годишнината, но старши треньорът на домакините Делио Роси очевидно мислеше за предстоящия финал за Купата на България и пусна в игра предимно резерви.

Единствено Холмар Ейолфсон и Габриел Обертан от титулярните играчи бяха на терена от първата минута и това се отрази на Левски, особено през първото полувреме.

Тогава Ботев дръпна с два бързи гола - първо Жоао Пауло завърши добър пробив на Лазар Марин в 30-ата минута за 1:0, а после Стивън Петков засече от въздуха центриране отдясно и покачи на 2:0.

Домакините играеха ужасно и не се виждаше как ще се върнат в мача. На почивката обаче Делио Роси пусна бразилците Паулиньо и Ривалдиньо, които донесоха обрата.

Гостите пропуснаха на два пъти да убият интригата с трети гол, а после звездата им Тодор Неделев напусна поради контузия. В 70-ата минута Паулиньо завърши добра атака отдясно и намали на 1:2, а пет минути преди края той беше изритан леко от Филип Филипов и съдията даде дузпа за Левски.

От бялата точка Ривалдиньо вкара първия си гол със синия екип и изравни резултата. В 89-ата минута изстрел на Кабрал беше спасен, а отново Паулиньо беше на правилното място и с отлична добавка се превърна в герой на мача за крайното 3:2.

В продължението Ботев можеше да спаси поне точката, но Диого Кампос уцели гредата.

Oще: ботев  ботев пловдив  георги аспарухов  годишнина  гунди  делио роси  дузпа  жоао пауло  канарчетата  левски  обрат  паметен обрат  паулиньо  плейофна шестица  почете  празненства  първа лига  първа шестица  резерви  ривалдиньо  сините  смени  стивън петков  честване