Лудогорец громи в Горна Оряховица

"Зелените" не срещнаха трудности

Шампионът Лудогорец (Разград) победи с 5:0 като гост срещу Локомотив (Горна Оряховица) в късния неделен двубой от Първа професионална лига.

"Зелените" не срещнаха трудности срещу своя значително по-скромен противник и заслужено си тръгнаха с трите точки, а три гола за успеха вкара Клаудиу Кешерю.

Още в шестата минута Вандерсон центрира, Марселиньо овладя топката, пребори се с Мартин Кавдански и от близко разстояние не остави шанс за вратаря Николай Банков.

След половин час игра капитанът на гостите Светослав Дяков получи контузия и беше заменен принудително от Абел Анисе.

До края на полувремето Вандерсон, Марселиньо и Лукас Саша пропуснаха да реализират нов гол за Лудогорец.

В 49-ата минута логичното се случи и румънецът Козмин Моци центрира отдясно към своя сънародник Клаудиу Кешерю в наказателното поле, а нападателят се разписа технично за 2:0.

В 56-ата минута отново Марселиньо беше близо до още едно попадение във вратата на Локомотив, а четвърт час по-късно Бен Отман стреля опасно от фаул към вратата, пазена от Владислав Стоянов.

Десет минути преди края на редовното време Вандерсон с удар от наказателното поле реализира третия гол за Лудогорец.

В 86-ата минута Клаудиу Кешерю беше оставен непокрит в наказателното поле и с левия крак реализира четвъртия гол в срещата.

В третата минута на добавеното време резервата Джоди Лукоки подаде към Джонатан Кафу в пеналта, той стреля, а Николай Банков изби кълбото. Топката стигна до Кешерю, който вкара за крайното 5:0 и оформи хеттрика си.

След тази категорична победа гостите имат актив от 63 точки на първото място, докато Локомотив е на предпоследната 13-а позиция с едва спечелени 19 точки.