ЦСКА наказа Берое 3 мин. преди края

Гол в 87-ата минута донесе успеха.

ЦСКА-София победи Берое с минималното 1:0 в мач от 21-ия кръг на Първа лига. 3-те точки за гостите донесе Руи Педро с гол в 87-ата минута.

Така „армейците“ се доближиха на две точки от второто място. "Червените" са с актив от 41 точки и ще имат възможност да изпреварят Левски още в следващия кръг, когато двата отбора се изправят един срещу друг

ЦСКА-София беше далеч по-добрият отбор през първото полувреме и създаде всички положения за гол. Густаво Кулма пропусна да се разпише с глава след слаб удар в петата минута, а 20 по-късно Луиш Фернандо Каранга стреля над напречната греда отново след центриране. Руи Педро пък стреля два пъти точно в рамките на пет минути в края на първото полувреме, но и двата удара бяха отразени от Душан Перниш.

Второто полувреме не започна по различен начин и ЦСКА-София отново доминираше, но този път стигаше по-трудно до положения пред вратата на Берое. Старозагорците пък направиха всичките си смени до 68-та минута и опитаха да изнесат играта в половината на гостите си. "Зелените" го направиха, но през следващите минути стигнаха само до няколко безуспешни центрирания в наказателното поле на ЦСКА-София.

"Червените" стигнаха два пъти до добри положения през второто полувреме, но и в двата случая бяха спрени заради нарушения на правилника. Първо Божидар Чорбаджийски вкара топката с ръка във вратата на Берое, а след това Каранга я прокара покрай Перниш, но при положение на засада.

ЦСКА-София стигна до победата в 87-та минута, когато Кевин Меркадо подаде на Руи Педро в наказателното поле и португалецът се разписа за 1:0.