ЦСКА повали австрийския шампион (ВИДЕО)

Евандро отбеляза гола на победата за "червените". Снимка: Lap.bg
Евандро отбеляза гола на победата за "червените".

ЦСКА постигна изключително престижна победа в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия, надделявайки с 1:0 над шампиона на страната Ред Бул Залцбург. Единственото попадение отбеляза Евандро.

Бразилецът завърши хубава комбинация десетина минути преди края на първото полувреме. През втората част австрийците можеха да изравнят, след като получиха право да изпълнят дузпа, но Смаил Превляк изпълни комично и не успя да намери целта.

Голът падна в 34-тата минута. Бърза комбинация в предни позиции позволи на Рубен Пинто да изведе с едно докосване Евандро, който напредна в наказателното поле и технично прониза вратаря Станкович.

В 61-вата минута нападател на австрийците получи дълъг пас в наказателното поле. Резервният вратар на ЦСКА Густаво Бусато излезе да скъси ъгъла, при което последва съприкосновение, като съдията реши, че стражът е нарушил правилата и посочи бялата точка.

Зад топката застана босненският национал Смаил Превляк, но изпълнението му бе много лошо и прати кълбото високо над вратата.

Залцбург е 13-кратен шампион на Австрия и неизменно е първенец в последните шест години. За 13 сезона от 2006/07 насам пък тимът е триумфирал със златото 10 пъти.