ЦСКА и Левски се захапаха, но не успяха да се победят | sportcafe.bg

ЦСКА и Левски се захапаха, но не успяха да се победят

15.10.2016, 17:55 (обновена 15.10.2016, 18:35)

1 от 2 снимки Назад Напред

Франсис Нар

Франсис Нар откри резултата в 34-ата минута, но през второто полувреме ЦСКА изравни

ЦСКА-София и Левски завършиха наравно 1:1 във възобновеното дерби между „сини" и „червени".

Пред около 25 000 зрители на националния стадион „Васил Левски" двата отбора предложиха динамичен мач с нелошо ниво, макар че в него чистите голови положения почти липсваха.

Преди мача сините фенове направиха своеобразно траурно шествие, отбелязващо смъртта на истинския ЦСКА, а скандиранията на агитката бяха против Литекс.

На трибуните също беше интересно, като в хореографията на Левски се видяха бели кръстове (отново изразяващи смъртта на вечния враг), а в тази на ЦСКА - транспаранти с някои от легендарните футболисти в историята на „армейците".

Изненадата в състава на ЦСКА беше включването на 18-годишния Александър Георгиев като титуляр по левия фланг. В Левски Люпко Петрович остави Аниете резерва и предпочете Бурабия в титулярния състав, но не беше доволен от него и през втората част го замени с Краев.

В първите минути ЦСКА беше по-активният отбор и достигна до няколко ситуации за гол. Още във втората минута Руи Педро стреля с глава след центриране отдясно, но неточно.

В 7-ата минута Рубен Пинто отправи чудесен удар отдалеч точно под гредата, но Боян Йоргачевич беше на мястото си и изби в корнер. Отново пред Пинто се откри възможност две минути по-късно, но този път стреля далеч от целта.

След това играта се накъса и мачът постепенно се изнервяше все повече от зачестилите нарушения. Реферът Ивайло Стоянов не бързаше с картоните, все пак официално предупреден беше Адениджи в 22-ата минута.

В 33-ата минута Георги Китанов не успя да улови топката след центриране от статично положение на Бурабия, но „сините" не успяха да се възползват. Минута по-късно обаче Левски откри резултата. Защитата на ЦСКА не успя да изчисти една топка, Прохазка реагира бързо и изведе в коридор Адениджи отдясно.

Нигериецът подаде в наказателното по земя и непокритият Франсис Нар безпроблемно засече във вратата на Китанов за 1:0.

Така завърши и първото полувреме.

На почивката ЦСКА извърши смяна и вместо младия Георгиев влезе централният нападател Преслав Йорданов.

След 50-ата минута „армейците" наложиха натиск, но отново не успяваха да стигнат до чисто положение. В 55-ата минута ЦСКА имаше претенции за игра с ръка на Минев в наказателното, но те доведоха единствено до жълт картон за Антон Недялков за протест.

Левски отново изравни играта и в 69-ата минута достигна до златен шанс да реши мача - при чисто положение след контраатака. Георги Костадинов беше изведен от Адениджи и остана сам срещу Георги Китанов, като дори имаше опция да подаде вдясно от себе си на Сашо Александров. Той обаче реши да завършва сам и стреля право във вратаря.

В 75-ата минута Недялков центрира отляво, а Йоргачевич и Преслав Йорданов тръгнаха към топката. Вратарят достигна първи и игра с кълбото, но Йорданов се спъна в него и Ивайло Стоянов без колебание отсъди дузпа за ЦСКА.

Самият Преслав Йорданов застана зад топката и от бялата точка порази десния ъгъл на Йоргачевич за 1:1.

До края и двата отбора не искаха да поемат рискове и не създадоха почти нищо. В 91-ата минута резервата Виктор Генев игра с глава след центриране на Аниете, но не успя да уцели вратата. В последната минута от добавеното време Диого Виана получи жълт картон за симулация в наказателното поле и с това мачът завърши.

Така Левски прекрати серията си от поредни победи в първенството, но остава на първо място в класирането с 24 т. ЦСКА-София е трети с 18.

Oще: бабатунде адениджи  боян йоргачевич  вечно дерби  георги костадинов  дерби  динамичен  жълт картон  зрители  ивайло стоянов  левски  мач  оспорван  положения  преслав йорданов  публика  първа лига  рефер  стадион  съдия  титуляр  треньор  фенове  франсис нар  хореография  цска  цска-софия