И Литекс удари Лудогорец, дузпа спря Ботев срещу Левски

Левски и Ботев (Пд) поделиха точките на старта в „А” група

Литекс победи шампиона Лудогорец на старта в „А” група. Ловчанлии се наложиха с 2:0 у дома и нанесоха второ поражение за сезона на „орлите” след загубата им с 0:1 от Милсами в квалификациите за Шмапионската лига.

Люпко Петрович започна третия си период начело на Литекс със смесени чувства. Сърбинът бе изгонен в средата на второто полувреме за гневна реакция срещу главния съдия.

Данило Асприля изведе домакините напред в резултата в 26-ата минута след прекрасна солова акция, а новото попълнение Диего Виана довърши Лудогорец четири минути преди края.

Куриозното е, че Виана бе изгонен веднага след като отбеляза гола си. Португалецът съблече фланелката си, за да отпразнува попадението си, но вече имаше един жълт картон и Станислав Тодоров резонно му показа втори.

Ботев (Пловдив) и Левски пък завършиха наравно 1:1 в ранния съботен мач. И двата гола на „Коматево” бяха отбелязани от нови попълнения.

Георги Костадинов откри резултата за „сините” още в 11-ата минута след центриране на Борислав Цонев.

Малко след началото на втората част, „канарчетата” получиха възможност да изпълняват дузпа, но Мариян Огнянов пропусна от бялата точка и прати топката в аут.

Все пак, Ботев стигна до равенството в 69-ата минута. След прекрасно извеждащо подаване на Лъчезар Балтанов, резервата Даниел Генов остана сам срещу Йоргачевич и с премерен удар пусна кълбото под плонжа му.

В първия мач за новия сезон Славия победи с 3:0 Локомотив (Пловдив) още в петък. Кръгът в неделя затварят Пирин (Благоевград) – Черно море и Берое – Монтана.