Късна драма спаси ЦСКА в Благоевград

Каранга за кой ли път се превърна в герой, вкарвайки победния гол в 93-ата минута Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София надви много трудно Пирин в Благоевград с 2:1 в 25-ия кръг на Първа лига.

Два късни гола донесоха светкавичен обрат за "червените", но в първите 80 минути те играха много слабо и Пирин беше близо до победата.

През първата част домакините бяха по-добри и заслужено се прибраха в съблекалнята с гол преднина. В 30-ата минута Манолев остави Радослав Кирилов зад гърба си, нападателят получи хубав диагонален пас и завърши покрай Черниаускас за 1:0.

През второто полувреме ЦСКА постепенно натисна, но създаде положение едва в 70-ата минута, когато Костов спаси удар на Тиаго, а Фернандо Каранга не успя при добавката. В последните минути натискът се усили и в 88-ата падна изравнителен гол.

След лошо изчистване при корнер топката стигна до Александър Георгиев и с хубав удар с левия крак той изравни за 1:1.

В 93-ата минута при една дълга топка решаващата фигура за ЦСКА Каранга се промъкна зад защитата и засече покрай вратаря за победното 2:1.

Така "червените" отново се доближиха на 3 т. от първенеца Лудогорец и водят с 11 пред третия Левски, който по-късно приема Етър.