ЦСКА разката Нефтохимик с 5:1 | sportcafe.bg

ЦСКА разката Нефтохимик с 5:1

14.08.2016, 23:23 (обновена 14.08.2016, 23:27)
виана

5:1 за ЦСКА

ЦСКА разгроми с 5:1 Нефтохимик в мач от третия кръг на Първа лига. Всичките попадения в срещата бяха дело на футболисти в червено.

До 21-ата минута играчите на Христо Янев водеха с 4:0 след точни изстрели на Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш и Диого Виана (2). След почивката Александър Дюлгеров си вкара куриозен автогол, опитвайки се да върне топката към своя вратар Георги Китанов, а крайното 5:1 оформи Божидар Чорбаджийски.

Във втората минута Борис Галчев центрира от фаул и Преслав Йорданов вкара с глава. Само 180 секунди по-късно отново Галчев центрира от фаул, а Арсенио Нунеш реализира за 2:0.

Диого Виана реализира още две попадения в рамките на 120 секунди. Първо в 20-ата минута Нефтохимик не успя да се справи с поредно центриране, този път от корнер, топката стигна до Виана, който с шут от 20 метра я заби под гредата. Само минута по-късно португалецът се възползва от груба грешка на Яни Пехливанов и с техничен удар покрай плонжа на Колев вкара за 4:0.

След почивката нещата утихнаха. В 53-ата минута Дюлгеров си вкара автогол, когато а подаде към Китанов, но в същото време вратарят бе тръгнал напред и топката влезе в неговата мрежа. В 81-ата минута Чорбаджийски оформи крайния резултат.

Така червените се върнаха на победния път след изненадващата загуба с 0:1 от Верея преди седмица. В следващия кръг тимът на Христо Янев ще се изправи срещу Пирин в Благоевград.

ЦСКА: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 23. Дюлгеров, 7. Виана, 8. Галчев, 9. Пр. Йорданов, 10. Нунеш, 15. Малинов, 20. Маламов

Нефтохимик: 12. Колев, 22. Манев, 26. Виктор, 20. Пехливанов, 8. Н. Дюлгеров, 19. Орачев, 6. Ранджелович, 32. Божинов, 7. Вълчанов, 15. Петков, 16. Георгиевски

Oще: армейците  бг футбол  борис галчев  бургас  български футбол  галчев  йорданов  нефтохимик  пресла йорданов  първа лига  софия  христо янев  цска  червените  янев