Златен гол на Каранга реши най-мокрото дерби

Каранга отново беше решаващият футболист за ЦСКА и макар и с голяма доза шанс, беше на точното място, за да вкара единствения гол Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София победи Левски с 1:0 в дербито между "червени" и "сини" на националния стадион "Васил Левски".

Мачът премина под проливен дъжд, а многото локви на терена правеха движението на топката непредсказуемо и затрудниха максимално футболистите. Това беше и основната причина дербито да предложи много борба и почти никакви качествени изпълнения.

"Армейците" обаче измъкнаха успеха с гол след статично положение на звездата си Фернандо Каранга малко преди края.

Първата добра ситуация беше в 5-ата минута, когато Цветкович центрира отдясно, Бодуров не изчисти добре и Обертан отправи изстрел, но встрани от целта.

В 23-ата минута локва спря топката при връщане на Яблонски към Митрев и Тиаго Родригес можеше да се възползва, но вратарят все пак го изпревари.

Малко по-късно Каранга стреля с глава след корнер, но покрай дясната греда.

В 44-ата минута Станислав Костов се откъсна отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Черниаускас спаси вратата си.

През второто полувреме качеството на игра падна още повече, а положения почти нямаше.

В 65-ата минута пробив на Кристиян Малинов завърши с удар, който не затрудни Митрев.

В 84-ата минута дойде решаващият момент.

Тиаго центрира остро от фаул, топката мина през доста играчи, Каранга съвсем инстинктивно игра с нея, а Божидар Митрев не успя да реагира и кълбото влезе в долния му ляв ъгъл - 1:0.

Така ЦСКА-София поне временно се изкачи на първото място в класирането с 63 т., колкото има и Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко и по-късно играят срещу Етър.

Левски е трети, но далеч назад в точките - с 50.