Лудогорец взе дербито с ЦСКА и завърза първенството

Лудогорец отново победи ЦСКА в Разград и се доближи до челото в класирането Снимка: Ludogorets.com
Лудогорец отново победи ЦСКА в Разград и се доближи до челото в класирането

Шампионът Лудогорец спечели дербито на кръга в Първа лига срещу ЦСКА-София с 1:0.

В нервен мач в Разград без много футболни достойнства единствения гол отбеляза Вандерсон през първата част.

Мачът започна с груби нарушения от самото начало, а Лудогорец постепенно наложи надмощие в центъра и успяваше да отнема топката в опасни зони.

В 13-ата минута Черниаускас трябваше за пръв път да се намесва при удар от фаул на Марселиньо. ЦСКА отговори с удар на Перейра с глава, който мина малко встрани от вратата.

В 21-ата минута гостите направиха серия от грешки в защита и получиха гол. Перейра сбърка при изнасянето на топката, Лясков беше оголил зоната си и остави Вандерсон сам срещу вратаря. Черниаускас парира бразилеца при първия му опит, но след това тръгна да го гони, а Вандерсон технично го прехвърли и откри резултата - 1:0 за Лудогорец.

Двубоят продължи с битка предимно в центъра и поредица от грубости. През втората част Лудогорец пропусна да реши мача на контраатака, докато ЦСКА не показваше идеи в предни позиции.

Мисиджан и Вандерсон изпуснаха сами срещу Черниаускас, червеният вратар спаси и удар на Кешеру. "Армейците" бяха близо до изравняване единствено в 77-ата минута, когато Тиаго Родригес стреля директно от фаул и топката закачи гредата.

После Хорхе Броун изчисти лошо една топка, но не беше наказан. След последния съдийски сигнал се стигна до спречкване между водилите битка цял мач Мауридес и Козмин Моци, но двамата бяха разтървани.

Успехът на шампионите завърза класирането в Първа лига и събра водещите отбори в рамките на 3 т. Левски води с 13 т. пред ЦСКА с 12 и Лудогорец с 10.