10 от Левски удържаха в битката срещу ЦСКА и отиват на финал | sportcafe.bg

10 от Левски удържаха в битката срещу ЦСКА и отиват на финал

25.04.2018, 19:24 (обновена 25.04.2018, 20:33)
ЦСКА-София - Левски 0:2

Снимка: © Levski.bg

Буш отново отбеляза във вратата на ЦСКА и класира Левски на финал. Божидар Митрев допусна пореден вратарски гол, но той не беше фатален и "сините" ликуваха

Левски завърши 2:2 в дербито срещу ЦСКА-София на националния стадион "Васил Левски" и се класира на финал за Купата на България.

С общ резултат от двата мача 4:2, "сините" отстраниха големия си съперник и ще играят финал срещу Славия на 9 май, в който ще имат възможността да спечелят първи трофей от 9 години насам.

В днешния полуфинал реванш ЦСКА като цяло разочарова, макар че от 28-ата минута беше с човек повече на терена. "Армейците" имаха силен период в началото на второто полувреме, когато изравниха за 1:1 и втори гол не им беше зачетен, но като цяло не направиха достатъчно, за да осъществят нужния обрат след 0:2 в първата среща.

Още във 2-ата минута Левски направи добра атака, при която Горанов центрира остро отляво, а Стойчо Атанасов щеше да си вкара автогол в опита си да изчисти топката - тя обаче срещна гредата.

В 5-ата минута "сините" отново атакуваха опасно и откриха резултата. След добър пробив на Обертан и опит за центриране на Прохазка, кълбото попадна на левия крак на Жорди Гомес, а той с прекрасен удар от въздуха шутира неспасяемо за 1:0.

В 15-ата минута ЦСКА направи първата си опасна атака, но Каранга не успя да отправи добър удар с левия крак и Митрев улови. В 25-ата минута Сержиу Буш се откъсна на стрелкова позиция отляво и опита да изненада Черниаускас в близкия му ъгъл, но стражът спаси.

Три минути по-късно Левски най-ненадейно остана с човек по-малко на терена.

Хали Тиам направи безумно влизане срещу Каранга в центъра без никаква причина и заслужено получи директен червен картон от рефера Николай Йорданов. Звездата на ЦСКА беше изнесен на носилка и опита да се завърне на терена, но все пак беше заменен принудително и напусна със сълзи на очи.

До края на полувремето "червените" не успяха да организират сериозен натиск и да застрашат вратата на Левски - по нищо не личеше, че символичните гости играят с човек повече. Даже в самия край на частта Паулиньо можеше да засече опасно центриране на Обертан, но беше блокиран.

ЦСКА започна разсеяно и след почивката. В 52-ата минута Жеферсон се размина с топката, изстреляна директно от вратаря Митрев, и Габриел Обертан се озова на чиста позиция. Французинът обаче не успя да уцели вратата.

"Сините" си платиха за пропуска и в 56-ата минута ЦСКА се върна в двубоя. Няколко бранители в синьо не успяха да спрат Рафаел Енрике, Митрев също не улови топката и резервата на Каранга Хеан Бланко довкара във вратата за 1:1.

ЦСКА най-сетне осъществи по-сериозен натиск и в 61-ата минута топката отново беше в мрежата на Митрев. Голът на Рафаел Енрике обаче не беше зачетен заради много спорна засада, а това си остана ключовото положение в срещата, защото три минути по-късно Левски отново поведе.

В следващата атака Обертан проби отдясно и поднесе на Буш, който обаче не успя да засече във вратата. Почти веднага след това обаче, румънецът се разписа между краката на Черниаускас след подаване на Паулиньо и при 2:1 интригата приключи.

Все пак в 82-ата минута ЦСКА изравни след ужасна грешка на Божидар Митрев. Топката мина под вратаря при едно центриране и попадна в резервата Алберг, който на празна врата направи 2:2.

На "червените" бяха нужни още два гола, но до края оставаше твърде малко време. Така ЦСКА най-вероятно ще завърши сезона без трофей, тъй като изостава на 10 т. от Лудогорец в първенството.

А за Левски предстои мачът на истината срещу Славия.

Oще: армейците  битка  божидар митрев  васил левски  вечно дерби  дерби  директен червен картон  жорди гомес  засада  купа на българия  левски  общ резултат  полуфинал  рафаел енрике  реванш  роланд алберг  сержиу буш  сините  славия  удържаха  фернандо каранга  финал  хали тиам  цска  цска-софия  червените  човек повече  човек по-малко