Лудогорец мина лесно през Ботев в Коматево

Мисиджан вкара красив гол за 2:0

Лудогорец не срещна особени проблеми при гостуването на Ботев Пловдив в Коматево и победи с 3:1.

Мачът от Първа лига трябваше да се играе вчера, но беше преместен за днес поради лошите атмосферни условия.

Всички голове паднаха през първото полувреме, а шампионите започнаха силно и Клаудиу Кешеру откри още в 5-ата минута. Румънецът се възползва от центриране отдясно. В 22-ата минута Кешеру отново вкара, но голът беше отменен за несъществуваща засада.

Все пак Лудогорец дръпна с 2:0 няколко минути по-късно, когато Върджил Мисиджан вкара с много хубав удар от дистанция.

В 31-ата минута Диого Кампос с глава върна Ботев в играта и при 1:1 мачът стана доста по-оспорван. В края на полувремето обаче грешка на Иван Чворович прекърши "канарчетата". Вратарят изпусна топката при наглед лесна ситуация и тя попадна в краката на Анисе, който отбеляза на празната врата за 3:1.

През втората част гостите можеха да вкарат и още голове, но пропуснаха, а при най-чистото положение Кешеру нацели гредата.

С победата Лудогорец се откъсна на първото място с 3 т. пред ЦСКА-София. Ботев остава на петата позиция с точка повече от шестия Верея.