Черно море и Гонзо изхвърлиха Левски от Купата | sportcafe.bg

Черно море и Гонзо изхвърлиха Левски от Купата

26.10.2016, 21:29 (обновена 26.10.2016, 22:08)
Георги Иванов

Снимка: © Бгнес

Легендата на Левски Георги Иванов отстрани "сините" за Купата с Черно море

Левски отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 2:3 от Черно море в драматичен мач, стигнал и до продължения.

На "Георги Аспарухов" "сините" изоставаха с 0:2 на почивката, през второто полувреме изравниха и вкараха мача в продължения, но там силите им свършиха, а предвожданият от Георги Иванов-Гонзо Черно море успя да нанесе последния удар в 100-ата минута и да вкара за финалното 3:2.

Мачът започна ужасно за домакините и още в 3-ата минута Уго Секо надбяга защитата на Левски отдясно и центрира в наказателното поле. Централните защитници се разминаха с топката и притичалият Александър Цветков безпроблемно отбеляза за 1:0.

След получения гол "сините" бързо натиснаха и започнаха да редуват положение след положение. В 15-ата минута изстрел на Бурабия мина покрай вратата, след три минути Аниете получи от Адениджи, но стреля слабо и отново извън вратата. Най-чистата ситуация беше в 29-ата минута, когато Адениджи удари греда, след като беше изведен от Нар.

Черно море изчака втора груба грешка на Левски в защита и отново я наказа. В 31-ата минута "сините" сгрешиха пред центъра и Бакари се откъсна срещу трима защитници, които направиха смехотворни опити да го спрат. Изстрелът на нападателя първо срещна гредата, а после влезе във вратата за 2:0 за Черно море.

До почивката Адениджи отново имаше положение да върне Левски в мача, но не успя да уцели вратата.

През втората част обаче домакините изравниха с два гола, при които имаха и голяма доза шанс. Първо в 63-ата минута топката случайно стигна до Адениджи след рикошет и той най-сетне успя да преодолее Коварж за 1:2.

В 78-ата минута вратарят на Черно море изби удар на Краев в корнер, а от последвалото центриране стана разбъркване, при което Димитър Пиргов падайки шутира към вратата. Застаналият на голлинията Михаил Венков не успя да избие и резултатът стана 2:2.

В 83-ата минута Краев имаше златно положение да реши мача в полза на Левски, но останал сам срещу Коварж стреля право във вратаря, който изби с една ръка.

Така се стигна до продълженията, в които Левски отново беше по-активният отбор, но не стигна до кой знае какви положения и отново допусна лек гол във вратата си. Този път след изпълнение на аут топката беше отклонена с глава към Александър Цветков, а Сандберг беше много зле позициониран и не успя да го настигне. С елегантен прехвърлящ удар Цветков вкара втория си гол в мача и прати Черно море на осминафиналите.

В следващата фаза за Купата на България вече няма да има нито един софийски отбор. В другия мач от турнира днес Литекс отстрани Локомотив София след 1:1 в редовното време и 4:2 при дузпите.

Oще: адениджи  александър цветков  бабатунде адениджи  бакари  божидар краев  георги иванов  гонзо  елин топузаков  изхвърли  изхвърлиха  купа на българия  купата  левски  продължения  черно море