Митрев пусна гол от корнер и Лудогорец спечели на "Герена"

Мачът на "Герена" започна с минута мълчание.

Лудогорец до голяма степен капарира седмата си поредна титла след победа с 1:0 като гост на Левски. Така разградчани отново дръпнаха с 6 точки на преследвача ЦСКА, който по-рано през деня разгроми Верея с 5:1.

Вратарят на "сините" Божидар Митрев отрази дузпа на Клаудио Кешерю през втората част, но след това допусна попадение от корнер, който бе изпълнен от румънеца.

През първото полувреме Лудогорец доминираше сериозно, но в края му столичани изравниха играта.

Второто полувреме започна по-силно за "сините", които атакуваха през първите пет минути, но след центриране от корнер Антонио Вутов игра с ръка в малкото наказателно поле на домакините. Топката стигна до играч на Лудогорец, който стреля, но Яблонски изби ог голлинията. Николай Попов обаче посочи бялата точка с помощта на своя помощник.

Зад топката застана Кешерю, който стреля силно, но Митрев спаси.

Развръзката настъпи в 83-тата минута, когато Кешерю изпълни по страхотен начин корнер от лявата страна на Митрев и топката влетя в далечния ъгъл на вратаря за крайното 0:1.