Лудогорец изнесе лекция на Левски и отказа "сините" от титлата

Мисиджан отново показа колко е важен за Лудогорец с гола си за 1:0 Снимка: ludogorets.com
Мисиджан отново показа колко е важен за Лудогорец с гола си за 1:0

Лудогорец показа шампионска класа в дербито срещу Левски в Разград и спечели с 2:0.

Преимуществото на „орлите" беше категорично и те можеха да спечелят и по-убедително, след като наложиха натиск още в началото и той даде резултат.

В 11-ата минута при едно от редките нападения на Левски Лудогорец организира контраатака, а Върджил Мисиджан беше оставен да си нагласи топката и да стреля пред наказателното поле. Холандецът отправи технично удара си в ъгъла и откри резултата - 1:0.

Гостите се посъбудиха и в 20-ата минута Обертан проби отдясно и пусна по земя към Буш, румънецът обаче от отлична позиция засече нескопосано встрани от вратата. Две минути по-късно Обертан стреля опасно отдалеч с левия крак, но Ренан беше на мястото си и отрази.

В 31-ата минута боксирана от Митрев топка беше върната към наказателното поле на Левски и Игор Пластун вкара за втори път във вратата на „сините". Съдиите обаче правилно отмениха гола, тъй като Пластун беше в засада преди да играе с топката - само Мики Орачев се намираше между него и голлинията.

Треньорът на разградчани Димитър Димитров-Херо се разбесня на скамейката, разкрещя се на страничния съдия и беше изгонен на трибуните. Така той няма да води отбора си в следващия кръг срещу ЦСКА-София.

Мачът се изнерви и малко по-късно реферът спести втори жълт картон на Мики Орачев за игра с ръка.

Второто полувреме също започна с натиск на Лудогорец. В 54-ата минута Митрев спаси удар с глава на Вандерсон, но 4 минути по-късно вече нямаше какво да направи.

При нова контраатака Джоди Лукоки провря топката между краката на наскоро влезлия в игра Ивайло Найденов и пусна към Вандерсон, който само подпря на празната врата, за да покачи на 2:0.

След това домакините нямаха кой знае какви проблеми да затворят мача и да вземат важни три точки в борбата си за поредната титла.

„Орлите" са на първото място с 5 т. преднина пред ЦСКА-София и вече имат цели 11 повече от третия Левски.