Лудогорец приключи полусезона с победа и ще зимува на върха

Лудогорец загря за ЦСКА с 2:0 над Пирин Снимка: ludogorets.com
Лудогорец загря за ЦСКА с 2:0 над Пирин

Лудогорец победи Пирин Благоевград с 2:0 като гост в последния мач от Първа професионална лига за 2017 година и ще зимува на върха.

Шампионите отново се завърнаха на лидерската позиция и приключват зимния полусезон с точка аванс пред втория ЦСКА-София.

Тимът на Димитър Димитров контролираше събитията на терена в огромна част от мача и пропуснаха да си тръгнат с по-голяма победа от Благоевград, въпреки многото промени в състава.

Клаудиу Кешеру откри резултата след половин час игра след точно изпълнение директно от свободен удар. Секунди по-късно Лудогорец направи резултата 2:0 в чрез Джоди Лукоки.

През втората част разградчани направиха редица пропуски и пропуснаха да направят успеха си по-изразителен.

Годината за Лудогорец обаче не приключва тук. Разградчани ги чака тежко гостуване на стадион „Българска армия“ срещу ЦСКА за Купата на България в четвъртък.

Днес „орлите“ научиха и тежката си съдба на 1/16-финалите в Лига Европа, където ще трябва да се изправят срещу Милан.