ЦСКА пълна нула и срещу девет беройци

Маркиньос продължава да бъде титуляр в ЦСКА въпреки отчайващите си изяви

Ден след като треньорът Стойчо Младенов напусна клуба, ЦСКА направи ялово 0:0 с Берое на „Армията" в първия си двубой от плейофната фаза на „А" група. Така червените вече четвърти пореден мач нямат отбелязан гол, но все пак взеха първа точка от подновяването на първенството.

Помогнаха им двата директни червени картона за играчи на Берое - за Владимир Зафиров и Веселин Пенев, съответно в 75-ата и 90-ата минута. Зафиров фаулира откъсващия се Соарес, а Пенев направи груб фаул в центъра на терена.

Временният треньор на „червените" за този мач Анатоли Нанков беше направил няколко промени в титулярния състав и беше оставил вратаря Дивиш, Сънди и Тончи Кукоч на резервната скамейка. Шанс за изява на вратата получи Максим Уваренко, сред титулярите беше и Борис Галчев, а атаката отново водеше Орелиен Жоаким.

Въпреки това играта на ЦСКА не се промени особено в сравнение с предишните мачове и тимът не създаде кой знае какви положения пред вратата на Берое. Гостите играеха предимно в защита, но този път не успяха да излъжат противника, както направиха преди две седмици за победата с 1:0 на същия стадион.

Най-сериозната опасност за ЦСКА дойде в 67-ата минута, когато Неманя Милисавлевич проби отляво и центрира точно към Луис Соарес. Той бе напълно сам в близост до вратата, но се подхлъзна и не успя да прекъсне головата суша на „червените".

След срещата Анатоли Нанков обяви, че целият треньорски щаб остава солидарен със Стойчо Младенов и напуска клуба. Той подсили съмненията за някакъв вид бойкот на червените футболисти, като подчерта, че те са играели по съвсем различен начин по време на предсезонната подготовка.

Със спечелената точка ЦСКА остава на второ място в класирането, но първенецът Лудогорец може да се откъсне на 5 т. пред тях, ако утре вземе домакинството си на Ботев (Пд).