Отдъхнахме си в Малта - 1:0 без блясък

Ивелин Попов вкара победното попадение за измъчената победа в Малта.

България си отдъхна - 1:0 при гостуването на Малта в нервен мач, който обаче може да се окаже ключов в европейските квалификации.

Ивелин Попов вкара в 56-ата минута с удар от въздуха по диагонал и реши мача. Но - нека си признаем: за нас вече и мачовете с тимове като Малта са ходене по мъките...

Илиан Мицански изпусна добри положения до почивката, но и домакините имаха добър шанс за гол. В добавеното време на първото полувреме получихме дузпа, но Мицански би встрани.
Попов вкара и радостта на нашите бе по-скоро на облекчение.

Донякъде разбираемо - съдбата си върна на Ивелин, който изпусна дузпа при 1:1 с малтийците в София през есента и получи много критики за това. Загуби и капитанската лента след онзи мач, а тогава дойде и смяната на селекционера Любослав Пенев.

До края домакините натискаха, но класата им е далеч от стандартите на средноевропейските тимове.

Лошото е, че и нашата не е много нива по-нагоре...

В Осло обаче Азербайджан спря Норвегия с 0:0 и ни остави в играта за баражите. Скандинавците са с 10 точки, а ние имаме вече 8.

С други думи - ако до края вземем еднакъв актив и ги бием в София в прекия мач, ставаме трети и отиваме на бараж. А този пряк дуел е следващият в групата - на 3 септември на наш терен!

Но играта определено трябва да е различна от тази вечер в Ла Валета.

В другия мач в нашата група Италия стигна до 1:1 като гост на Хърватия.

В класирането хърватите водят с 14 точки, италианците имат 12, норвежците са с 10, а България има 8.