10 от Литекс посякоха Левски | sportcafe.bg

10 от Литекс посякоха Левски

08.12.2015, 19:59 (обновена 08.12.2015, 20:10)
Литекс - Левски

Три гола в продълженията пратиха „оранжевите“ на полуфинал за Купата на България

Литекс се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България след победа с 3:0 след продължения (0:0 в редовното време) над Левски в Ловеч в първия четвъртфинал от надпреварата.

„Оранжевите“ играха час с човек по-малко, след като Елтон бе изгонен с директен червен картон в 64-тата минута за това, че събори Бедоя, който се откъсваше сам срещу вратаря Винисиус.

Статистиката се запази и „сините“ продължават да не могат да изхвърлят ловчанлии от турнира, когато победителят от сблъсъка се определя само в един мач.

Левски имаше превъзходство в редовните 90 минути, като през първото полувреме гол на Владимир Гаджев бе несправедливо отменен заради несъществуваща засада.

В 72-рата минута пък Литекс имаше претенции за дузпа, след като Асприля падна в наказателното поле след контакт с Карнер. Таско Тасков обаче остана безмълвен.

Въпреки че бе останал с човек по-малко на терена, Литекс поведе в 101-вата минута. След пас на Асприля, Нунеш изстреля топовен удар, с който остави Йоргачевич безпомощен.

Осем минути по-късно, отново Асприля асистира – този път на Десподов, изведе го сам срещу Йоргачевич и младият нападател не пропусна.

В 112-ата, „оранжевите“ нанесоха и третия си удар. Йоргачевич спаси удар на Нунеш, но вратарят на Левски нямаше шанс при добавката на Десподов.

Така, с човек по-малко, Литекс взе класически успех над Левски у дома и продължава на полуфиналите за Купата на България.

Oще: арсенио нунеш  бг футбол  боян йоргачевич  владимир гаджев  данило асприля  дузпа  елтон  кирил десподов  купа на българия  левски  линел китамбала  литекс  ловеч  люпко петрович  максимилиан карнер  мигел бедоя  отменен гол  стойчо стоев  таско тасков  червен картон