Лудогорец гази на ходом и е финалист за Купата | sportcafe.bg

Лудогорец гази на ходом и е финалист за Купата

18.04.2017, 20:47 (обновена 18.04.2017, 21:10)
Върджил Мисиджан, Лудогорец

Мисиджан откри резултата още във втората минута и Лудогорец си свърши работата за малко повече от половин час

Лудогорец разби с 4:0 Литекс в първи полуфинален мач за Купата на България и на практика още на свой терен си осигури класиране на финала.

Шампионите вкараха головете си през първото полувреме и не се напрегнаха максимално срещу лидера в Северозападната "В" група. Между двата тима предстои протоколен реванш в Ловеч на 27 април.

Върджил Мисиджан откри резултата още във 2-ата минута след спечелена от домакините топка в половината на Литекс и извеждащ пас на Кишада. След още две минути Мисиджан направи невероятен пропуск, но натискът на Лудогорец продължаваше и головете бяха въпрос на време.

В 26-ата минута Густаво Кампаняро стреля извън наказателното поле и след рикошет в Петко Ганев ударът стана неспасяем - 2:0 за Лудогорец. Само три минути по-късно Александър Василев използва една от малкото си появи в титулярния състав на Лудогорец и с шут от двайсетина метра направи 3:0.

Четвъртия гол вкара Кишада пет минути по-късно, а в края на полувремето вратарят Вълков спаси удар на Паломино.

През второто полувреме пропуските пред вратата на Литекс продължиха, но домакините свалиха темпото и резултатът остана непроменен.

В другия полуфинал за Купата на България се срещат Верея и Ботев Пловдив, а първият мач между тях е утре вечер.

Oще: александър василев  върджил мисиджан  гази  густаво кампаняро  жуниор кишада  купа на българия  литекс  лудогорец  на практика  на ходом  първи мач  разград  разгром  реванш  финалист