Левски победи с 3:0 в мач с четири дузпи

Вратарят на Левски Пламен Илиев спаси дузпа още в началото. Снимка: Sofia Photo Agency
Вратарят на Левски Пламен Илиев спаси дузпа още в началото.

Левски победи с 3:0 азербайджанския шампион Карабах във втората си контролна среща на лагера в Турция. Сините надделяха убедително с два гола на Домовчийски и един на Антонио Аниете в странен мач с общо четири отсъдени дузпи, две от които бяха спасени от вратарите на Левски.

Още в 4-ата минута Пламен Илиев изби 11-метров удар на Алмейда за игра с ръка, а три минути по-късно Валери Домовчийски откри от бялата точка след нарушение срещу Аниете. Тимът на Стойчо Стоев продължи да играе добре и в 18-ата минута Божидар Краев нацели гредата.

В самото начало на второто полувреме Домовчийски направи 2:0 на празна врата след неразбирателство между защитник на Карабах и вратаря на отбора, а в 50-ата минута се разписа Антонио Аниете от нова дузпа за Левски.

Тя също беше дадена за игра с ръка в наказателното поле - също както и четвъртата дузпа в мача, при която Прохазка по-скоро беше извън пеналта, но реферът отново посочи бялата точка. Боян Йоргачевич, който смени Пламен Илиев през второто полувреме, хвана ъгъла на Диас и спаси.

За тази среща наставникът Стойчо Стоев беше направил четири промени в стартовия състав на Левски в сравнение с равенството 1:1 с Ворскла (Полтава) - на вратата беше Пламен Илиев, Прохазка започна като десен бек, а Стефан Велев го замени в халфовата линия.

Домовчийски стартира като централен нападател, а в последния момент от състава отпадна Веселин Минев, който се контузи на загрявката, и затова новото попълнение Сашо Александров игра отляво на отбраната.