Ботев изпусна Берое у дома и стигна само до 1:1 | sportcafe.bg

Ботев изпусна Берое у дома и стигна само до 1:1

18.04.2015, 19:12 (обновена 18.04.2015, 19:22)
Лъчезар Балтанов

Снимка: © botevplovdiv.bg

Балтанов беше главно действащо лице в мача заедно с вратаря на Берое Илко Пиргов

Ботев Пловдив не успя да победи Берое у дома в мач от четвъртия плейофен кръг на „А" група. След 1:1 в Коматево „канарчетата" изпуснаха шанса да се приближат на три точки до Локомотив (Сф) и Литекс в борбата за място в евротурнирите. Равенството означава, че и Ботев и Берое все още нямат записана победа в плейофите.

Срещата започна равностойно и сериозни положения пред двамата вратари липсваха. В основна фигура се превърна халфът на Ботев Лъчезар Балтанов, който можеше да получи два жълти картона още до 10-ата минута, а след това изигра решаваща роля и за двата гола в мача.

Към средата на полувремето реферът Цветан Кръстев престана да спестява картоните на футболистите и в 31-ата минута Самир Аяс от гостите беше заслужено изгонен след две бързи официални предупреждения за закъснели влизания.

Така на Берое за пореден път се наложи да доиграва мач в намален състав.  С човек повече Ботев натисна, но не успя да създаде чисто положение преди почивката. Старозагорци разчитаха на контраатаки, които не бяха никак безопасни и при една от тях Нсереко стреля отлично с левия крак, но Стаковяк спаси.

През второто полувреме времето над стадиона в Коматево се влоши, но Ботев продължи да натиска и стигна до гол в 63-ата минута. Тогава Балтанов се пребори за една топка с Веселин Пенев, подаде от десния фланг на влезлия на почивката Атанас Чунчуков, който пусна технично назад към Мариян Огнянов и той откри резултата с шут по земя с левия крак.

Радостта на домакините обаче продължи кратко и само след три минути Берое изравни след статично положение, при което Балтанов отклони лошо топката към собствената врата и Елиаш отблизо беше точен за 1:1.

До края отново Ботев беше по-активният отбор и можеше да стигне до победен гол след шут на Чунчуков и няколко опасни центрирания в наказателното поле. Илко Пиргов обаче беше стабилен на вратата на Берое през цялото време при отсъствието на титулярния страж Благой Макенджиев и накрая беше обявен за играч на мача.

Равенството намалява шансовете и на двата отбора за по-предно място в класирането, като Берое и Ботев остават съответно на 3 и на 5 точки от четвъртата позиция в таблицата преди изиграването на другите два мача от кръга в челната шестица.

Oще: а група  берое  ботев  ботев пловдив  евротурнири  елиаш  илко пиргов  коматево  лъчезар балтанов  плейоф  пловдив  равенство  самир аяс  цветан кръстев  червен картон  шестица