Лудогорец се измъкна с дузпи срещу Берое | sportcafe.bg

Лудогорец се измъкна с дузпи срещу Берое

26.10.2017, 21:22 (обновена 26.10.2017, 21:52)
димитър димитров, херо

Отборът на Херо изпусна много в редовното време и продълженията, но при дузпите беше по-точен

Лудогорец трябваше да премине през рулетката на дузпите, за да стигне до четвъртфиналите за Купата на България.

Шампионите завършиха 1:1 с гостуващия Берое в редовното време и в продълженията, но после се наложиха с 4:3 при ударите от бялата точка и продължават напред в турнира.

С изцяло резервен състав, Лудогорец започна двубоя с две ситуации пред Жоао Паоло, но бразилецът не успя да вкара. В 24-ата минута защитата на домакините заспа при един ъглов удар и Камен Хаджиев с глава направи резултата 1:0 за Берое при първата опасна ситуация за заралии.

Лудогорец се хвърли бързо да връща гола и успя в 35-ата минута, когато съдията лековато свири дузпа за препъване на вече полупадналия Густаво Кампаняро.

Самият Кампаняро изпълни точно от бялата точка за 1:1.

След почивката "орлите" не успяха да вкарат победен гол, въпреки че имаха достатъчно възможности за това. Мисиджан и младият Светослав Ковачев пропуснаха, а Перниш спаси удари на Жоао Паоло и на влезлия като резерва Кешеру.

В 86-ата минута съдията можеше да даде втора дузпа за Лудогорец за игра с ръка на Виданов, но си замълча. Три минути по-късно Берое направи опасна контраатака, при която Карачанаков стреля встрани от вратата и пропусна да реши мача.

Така срещата стигна до продължения, в които домакините направиха нова серия от пропуски и късметът не беше на тяхна страна. В 98-ата минута Мисиджан не намери вратата от отлична позиция, после Марселиньо уцели греда с далечен удар, а малко по-късно гредата спря и шут на Мисиджан.

При дузпите Мартин Райнов изпусна още първия удар от бялата точка за Берое. След това и двата отбора бяха точни в следващите си опити, за да се стигне до пропуск на Александър Василев за Лудогорец.

Веднага след това обаче Павел Виданов направи нов пропуск за Берое, а Форстър вкара решителния удар и прати Лудогорец на четвъртфинал.

Oще: александър василев  антон карачанаков  берое  върджил мисиджан  густаво кампаняро  дузпи  душан перниш  жоао паоло  камен хаджиев  купа на българия  лудогорец  орлите  осминафинал  павел виданов  продължения  пропуски  светослав ковачев  четвъртфинал