Слаб Лудогорец мина и през Славия | sportcafe.bg

Слаб Лудогорец мина и през Славия

14.03.2015, 16:47 (обновена 14.03.2015, 17:01)
Върджил Мисиджан, Лудогорец

Върджил Мисиджан влезе като резерва, но спечели дузпа и вкара гол, за да успокои Лудогорец накрая

Лудогорец победи Славия с 3:0 като гост и си гарантира първото място в класирането след последния редовен кръг от „А" група. Въпреки категоричния резултат шампионите отново не играха убедително и изпитаха доста трудности на тежкия терен в "Овча купел", а крайният изход не беше ясен до последните две-три минути на мача.

Разградчани откриха в 31-ата минута след колективна грешка на цялата защита на Славия. Домакините не успяха да изчистят една топка от наказателното си поле и позволиха на Абало да центрира ниско към включилия се от втора позиция Ешпиньо. Португалецът просто чукна топката покрай рожденика Георги Петков за 1:0.

Преди това двата отбора си бяха разменили по няколко добри възможности за гол, а в 29-ата минута реферът Цветан Кръстев спести чиста дузпа за Лудогорец, след като Везалов спря с ръка центриране на Дани Абало.

До края на полувремето гостите можеха да си решат мача, но Георги Терзиев пропусна да удвои с глава. След почивката обаче играта им се влоши, а „белите" продължиха да създават добри положения най-вече чрез Радослав Василев и Манзоро. Десетина минути преди края Василев пропусна да изравни отблизо с левия крак, а в 89-ата минута при едно центриране Димитър Везалов беше оставен в идеална позиция фронтално срещу вратата, но не успя да уцели топката с глава, тя се удари в ръката му и мина покрай вратата.

Това беше фаталният пропуск за Славия, тъй като в ответната атака Лудогорец спечели дузпа. Влезлият като резерва Върджил Мисиджан беше спънат отзад в наказателното поле, а от бялата точка Христо Златински беше точен за 2:0. В последната минута на даденото от съдията продължение отново Мисиджан проби през безпомощната защита на Славия и вкара трети гол за Лудогорец.

Така водачите в класирането събраха 47 т. преди разделението в първенството на първа и втора шестица. Утре вторият ЦСКА може да ги настигне по точков актив при победа в гостуването си на Ботев (Пд).

Oще: а група  белите  върджил мисиджан  георги петков  димитър везалов  класиране  лудогорец  овча купел  орлите  радослав василев  слаб  славия  фабио ешпиньо