Монтана устиска в Ловеч и е на финал срещу ЦСКА

Емил Велев класира Монтана на финал. Снимка: LAP.bg
Емил Велев класира Монтана на финал.

Емил Велев - последният треньор, който изведе Левски до титлата, класира Монтана за финала за Купата на България. Монтанчани победиха с 2:0 у дома преди две седмици и успяха да удържат аванса си на Градския стадион в Ловеч, на който загубиха с 0:1.

Така с общ резултат 2:1 отборът на Кокала си извоюва правото да се изправи срещу ЦСКА в директния двубой за трофея на националния стадион "Васил Левски" на 25 май.

Литекс тотално надигра гостите, но не успя да се добере до втори гол и да вкара двубоя поне в продължения, в които да търси крайния успех.

След няколко изгодни положения, ловчанлии откриха в 33-та минута. Кирил Десподов нахлу по десния фланг и центрира. След рикошет топката стигна до Кристиян Малинов в наказателното поле, който шутира и след нов рикошет кълбото влезе във вратата.

Заредиха се още възможности пред вратаря Ивайло Василев, но ново попадение така и не падна. В 77-та минута и гредата бе помощник на Монтана, след като вратарят изби един удар от фаул и Малинов веднага стреля с глава, но горният стълб предотврати попадението.