Сензацията Дунав изпусна победата в Стара Загора

Русенците са със 17 пункта и са равни с Левски, но софийският клуб има по-добра голова разлика и с това поведе в класирането след седмия кръг. Снимка: www.beroe.bg/

Дунав (Русе) остана в челото на Първа професионална футболна лига на България, след като пропусна дузпа и спечели само точка в Стара Загора при нулево равенство срещу Берое.

Русенците са със 17 пункта и са равни с Левски, но софийският клуб има по-добра голова разлика и с това поведе в класирането след седмия кръг. Първото полувреме беше сравнително скучно, като лидерът в Първа професионална лига преди седмия кръг се защитаваше перфектно и чакаше домакините от Берое да атакуват.

Те обаче така и не стигнаха до положения пред вратата на Мартин Луков, а можеха и да получат гол. В 35-та минута Ивайло Раденцов се озова сам срещу Благой Макенджиев, който спаси неговия удар и запази нулевото равенство до почивката.

Дунав пропусна да вкара и след час игра, когато на два пъти играчи на гостите бяха много близо до гол. В първата ситуация Мирослав Будинов проби по дясното крило към наказателното поле и пусна топката към Антон Огнянов, който стреля силно, но неговият удар премина близо до вратата на Макенджиев.

Секунди по-късно и Васил Шопов имаше шанс да се разпише от около 10 метра, но стреля крайно неточно. В 79-та минута логичното беше напът да се случи, след като Антон Огнянов проби в наказателното поле след бърза контра и беше повален от капитана на домакините Иво Иванов.

Зад топката за дузпата застана другият капитан - Диян Димов, чийто удар беше спасен от Благой Макенджиев, който отрази и добавката на Юлиян Ненов. След пропуските на Димов и Ненов играта се укроти значително и двата отбора завършиха наравно 0:0.

За Берое това е 13-та точка в Първа лига, в която старозагорците заемат пето място.